Irresistable Call to Action

With Milly child theme, you can create an unlimited number of popup overlays and display any Divi Builder section inside!

Dr inż. Krzysztof Biernat prof. PIMOT

Członek rady naukowej GSSCert

Biografia

Jest profesorem w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowym Instytucie Motoryzacji, pełniąc obowiązki Lidera Obszaru w Grupie Badawczej Paliw i Biogospodarki. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia „Klaster Biogospodarki”, a także Komitetu Sterującego Europejskiej Platformy Technologicznej Ciepła i Chłodu z OZE, Amerykańskiej Rady Energii Odnawialnej oraz przewodniczącym Polskiej Rady Biometanu.

Specjalizuje się w termodynamice chemicznej procesów zachodzących w środowisku oraz technologii wytwarzania, oceny jakości i użytkowania płynów eksploatacyjnych, w tym biopaliw.

Posiada wiele wyróżnień, odznaczeń i orderów za działalność naukową i proinnowacyjną, zarówno zagranicznych i krajowych. Jest członkiem Międzynarodowego Jury na wielu światowych salonach postępu naukowego i targach wynalazczości. Pełnił także funkcję Wiceprzewodniczącego Międzynarodowego Jury, Światowego Salonu Postępu Naukowego i Wynalazczości „Brussels Innova Eureka”. Jest także przewodniczącym Kapituły Godła Promocyjnego „Lider Innowacji” oraz Przewodniczącym Międzynarodowego Jury Targów Wynalazczości „INTARG”. Jest wiodącym ekspertem w Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA), oraz ekspertem w Programach Operacyjnych, Horyzont 2020, NCBiR, MNiSW, PARP, Ministerstwa Rozwoju i Banku Gospodarki Krajowej, a także Organizacji Państw Amerykańskich (OAS), Międzynarodowej Agencji Energii (IEA) i UNIDO.

Jest autorem ponad 250 publikacji oraz 6 międzynarodowych monografii z zakresu właściwości i uwarunkowań eksploatacyjnych paliw, biopaliw i innych płynów eksploatacyjnych oraz ochrony środowiska oraz wypromował ponad dwieście prac magisterskich i inżynierskich z tego zakresu.

Jest członkiem zwyczajnym Akademii Inżynierskiej w Polsce oraz członkiem wielu towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych, w tym członkiem z wyboru w American Chemical Society (ACS), American Association for the Advacement of Science (AAAS) oraz Society of Chemical Engeneering (SOCI).